Hypotéka po insolvenci
Hypotéka po insolvenci https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-po-insolvenci/. Jste po insolvenci ale chtěly by jste si vzít hypotéku ale máte strach jestli na ní máte vůbec nárok ? Nemusíte se vůbec ničeho bát ukážeme si základní potřebné věci a řekneme si vše důležité co by jste měly vědět a samy uvidíte průběh vaší jakési žádosti proběhne bez problémů a vy si pak budete moci užívat vaší hypotéky. Jak jistě víte banky se na svoje klienty v insolvenci nebo po ní dívají jinak, a to jenom protože insolvence sama o sobě není zrovna znakem splácejícího klienta.
Jakmile vám skončí insolvence váš záznam zůstává v databázi ještě po dobu pěti let. Klient tak podle právních pravidel může hypotéku dostat až po vymazání daného záznamu Každá banka k tomu však přistupuje úplně jinak. Nejčastější reakce banky jsou různé my si však představíme 3 různé reakce : 1)Banka je ochotná dát klientovi hypotéku hned po skončení insolvence, i když je stále záznam v rejstříku. 2) Banka dá klientovi hypotéku až po vymazání záznamu z jejich rejstříku. a jako poslední za 3) Banka nedá hypotéku žádnému klientovi který někdy byl v insolvenci. Té poslední reakce se však nemusíte vůbec bát, vždy to záleží pouze na bance.
Pokud však máte stále insolvenci a chcete nebo přemýšlíte o hypotéce, tak i to je možné. I v tomto případě se nic nestane i když to klient zkusí. Opět je potřeba připravit žádost o hypotéční úvěr a pak jenom čekat na jakési projednání a následnou odpověď s vysvětlením. Jak tedy máte postupovat pokud chcete hypotéku ještě před vymazání záznamu? Jako první musíte kontaktovat hypotečního poradce, ten s vámi probere vaši situaci a řekne vám všechny možnosti které se budou hodit přesně pro vaší situaci. Hypotéku si můžete sjednat i u nebankovní společnosti a při refinancování jí převést pod banku. Toho řešení má však i jednu velkou nevýhodu, musíte se připravit na vysoké úroky sazby a musíte si připravit dostatečný finanční příjem. I pro nebankovní společnosti však budete patřit pod rizikové klienty a od toho se pak budou odvíjet vaše poplatky, úroky a samotné podmínky. Jako další faktor se počítá doba od ukončení insolvence, Například po 4 rocích ukončení je řešení celé situace více reálné ale pokud je to u vás možné bude pro vás lepší počkat ještě rok. Jako další může být sjednání hypotéky na jiného člena vaší rodiny. Pokud tedy máte třeba mladší rodiče a pravidelným dostačujícím příjmem, můžou si hypoteční úvěr vzít na sebe a po pár letech to převést na vás s výhodou že budete mít menší poplatky. Podobnou variantou jsou i lidé co mají partnera postup u toho případu finguje stejně.
Ale ať se rozhodnete pro jakýkoliv způsob či řešení v každé případě budete potřebovat hypotečního poradce, protože samotný postup je velice složitá věc.
V některých případech to tedy jde bez zbytečně zdlouhavého čekání ale najdou se i tací u kterých to bude složité nebo to dokonce nepůjde ani po uplynulých letech.
Existuje spoustu a spoustu hypotečních kalkulaček.
U hypotečních kalkulaček to probíhá tak že zadáte cenu pozemku či nemovitosti, poté zadáte kolik si chcete půjčit, zadáte kolik let chcete splácet a délku fixace, poté zadáte osobní údaje a hypoteční kalkulačky vám ukážou nabídky od dané banky která s vaší žádostí souhlasí nebo jsou schopni vám pomoci.