Vstřikování plastů v popředí zájmu výrobní sféry
Když se započalo na počátku dvacátého století s výrobou plastických hmot, šlo o drobné, nesmělé krůčky dosud neznámých technologických procesů. Vůbec prvním plastem, který světlo světa spatřil, byl bakelit, a možná, že někteří pamětníci mají doma ještě uschované bakelitové kličky od oken a dveří jako památku na staré dobré časy. Nevýhody bakelitu byly ale zcela zjevné a nikdo se jimi zřejmě také netajil – bakelit podivně zapáchal a bylo jej možno vyrábět pouze v jedné barvě, navíc poměrně škaredé – hnědočerné. Na svou dobu to sice byl převratný objev, ale dnes byste si pravděpodobně bakelitové kování na dveře rozhodně nedali, leda tak kvůli nějaké retro recesi.
Vývoj plastických hmot se ale nezastavil a poměrně brzy jej z popředí zájmu začaly vytlačovat termoplasty, například polyetylen. Bylo je možné zhotovovat v různých barvách a navíc se výrobky daly formovat do nekonečných variací tvarů. Postupem času výroba termoplastů lidem zevšedněla a dnes už se nad jejich výskytem v průmyslu i ve společnosti nikdo nepozastaví. To je ale chyba, protože pozastavit by se měl každý, kdo výrobky z plastů doma má, aby si uvědomil, že je také musí někdo zhotovit. Někdo musí navrhnout vstřikovací formu a nástroj, abyste mohli využívat veškerých elektrických spotřebičů počínaje žehličkou a pračkou a konče mobilním telefonem a notebookem. Plastické hmoty sice nejsou samy o sobě většinou nositelem provozních vlastností mechanických i elektronických systémů, ale udržují pohromadě vnější skelet nebo jeho části.
Plastické hmoty se dnes vyrábí několika způsoby, z nichž jeden z nejčastějších je vstřikování v tekutém stavu do plastové formy. Tímto způsobem lze docílit i velmi zajímavých tvarů, a hlavně u sériové výroby docílit poměrně nízké výrobní ceny, tím pádem jsou pak výrobky spotřebního zboží dobře dostupné široké veřejnosti. Tímto odvětvím se také zabývá společnost HRO TECHNOLOGY HRO TECH, která spolupracuje s různými výrobními sférami pro velmi široký rozsah spotřebního sortimentu od kuchyňských potřeb přes hračky a sportovní potřeby až po automobilový a letecký průmysl.